Разлика помеѓу преработките на „Точка на палење“

Додадени 106 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: it:Punto di infiammabilità)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Температурата или точка на запалувањеблесок''' претставува најниската потребна температура на којаза една запалива течност вода присуствопочне нада воздухиспарува и да се меша со воздухот во чие присуство може да се запали.
 
{{никулец}}
Анонимен корисник