Разлика помеѓу преработките на „Роденден“

Додадени 269 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: lt:Gimtadienis)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{otheruses}}
'''Роденден''' е име за датумот на раѓање на некоја личност. Луѓе од различни култури ја слават оваа годишнина. Во некои јазици, зборот роденден е буквално преведен како „годишнина“. Родендените традиционално се обележуваат со прослави како роденденски забави или во некои случаии со обреди на преминување. Никогаш нема никој да те занемари
ако исти веземирски мортус ти подари за роденден. Трагата на гласните жици секогаш се шири право пропорционално.
 
{{никулец}}
Анонимен корисник