Разлика помеѓу преработките на „Густина на населеност“

с
Бот Додава: su:Kapadetan populasi
с (Бот Менува: ro:Densitatea populației)
с (Бот Додава: su:Kapadetan populasi)
[[sq:Dendësia e popullsisë]]
[[sr:Густина становништва]]
[[su:Kapadetan populasi]]
[[sv:Befolkningstäthet]]
[[ta:மக்கள்தொகை அடர்த்தி]]
58.155

уредувања