Разлика помеѓу преработките на „Солунски конгрес од 1903 година“

нема опис на уредувањето
 
На тој начин црелокупниот организационен механизам на [[ВМРО]] бил ставен во движење.
 
== Извори ==
 
<references/>
 
[[Категорија:Илинденско востание]]