Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Одземени 140 бајти ,  пред 10 години
с
Отстрането уредувањето на 77.29.146.37 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot
(збогатување на рецептот)
с (Отстрането уредувањето на 77.29.146.37 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
 
Краставиците се мијат и се лупат. Потоа со остар нож се сецкаат на ситни парченца. Наместо нож може да се употреби ренде. Иситнетите краставици се додаваат во смесата. По можност, се зачинува со листови свеж копар (''Anethum graveolens'').
 
Убаво е да додадете сомелени ореви што на таратурот му дава многу убав вкус
 
 
== Сервирање ==