Малатија (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: cy:Malatya (talaith) Менува: ms:Wilayah Malatya
с (Бот Додава: ms:Provinsi Malatya)
с (Бот Додава: cy:Malatya (talaith) Менува: ms:Wilayah Malatya)
[[cs:Malatyjská provincie]]
[[cv:Малатья (ил)]]
[[cy:Malatya (talaith)]]
[[de:Malatya (Provinz)]]
[[en:Malatya Province]]
[[ku:Meledî (parêzgeh)]]
[[lv:Malatjas ils]]
[[ms:ProvinsiWilayah Malatya]]
[[nl:Malatya (provincie)]]
[[pt:Malatya (província)]]
86.434

уредувања