Разлика помеѓу преработките на „Илјада и една ноќ“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Бот Менува: ro:O mie și una de nopți
с (Бот Додава: ur:الف لیلہ)
с (Бот Менува: ro:O mie și una de nopți)
[[pl:Baśnie z tysiąca i jednej nocy]]
[[pt:As Mil e uma Noites]]
[[ro:O mie şiși una de nopţinopți]]
[[ru:Тысяча и одна ночь]]
[[scn:Li Milli e una Notti]]
11.372

уредувања