Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот Менува: ro:Reacția de hidroliză
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: id:Hidrolisis; козметички промени)
с (Бот Менува: ro:Reacția de hidroliză)
[[pl:Hydroliza]]
[[pt:Hidrólise]]
[[ro:ReacţiaReacția de hidroliză]]
[[ru:Гидролиз]]
[[sh:Hidroliza]]
58.155

уредувања