Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Алгебра“

Додадени 32 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: pms:Categorìa:Àlgebra
с (Бот Додава: gd:Category:Ailseabra)
с (Бот Додава: pms:Categorìa:Àlgebra)
[[is:Flokkur:Algebra]]
[[it:Categoria:Algebra]]
[[ja:Categoryカテゴリ:代数学]]
[[km:ចំនាត់ថ្នាក់ក្រុម:ពិជគណិត]]
[[ko:분류:대수학]]
[[oc:Categoria:Algèbra]]
[[pl:Kategoria:Algebra]]
[[pms:Categorìa:Àlgebra]]
[[pt:Categoria:Álgebra]]
[[ro:Categorie:Algebră]]
109.264

уредувања