Разлика помеѓу преработките на „Дефекација“

Додадени 132 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ca:Defecació)
 
Зачестеноста на дефекацијата кај [[луѓе]]то изнесува од 3 пати на ден до 3 пати седмично.
 
==Видете исто така==
[[Апсорпција во дебелото црево и создавање на фецес]]
 
== Референци ==
Анонимен корисник