Колумбус: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: lij:Columbus
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: ru:Коламбус (Огайо))
с (Бот Додава: lij:Columbus)
[[ku:Columbus (Ohio)]]
[[la:Columbus (Ohium)]]
[[lij:Columbus]]
[[lt:Kolumbas (Ohajas)]]
[[mr:कोलंबस, ओहायो]]
2.317

уредувања