Сејл Рок (англиски: Sail Rock) e мал остров во Карипското Море.

Сејл Рок
Sail Rock
Географија
МестоКарипско Море
АрхипелагГренадини
Површинан.п. км2
Највисоко издигнување340 ст (104 м)
Управување
Дополнителни податоци
Часовен појас

Опис

уреди

Островот е многу мал и ненаселен. Тој може да се означи и како карпа. Овој остров се наоѓа источно од Тобаго.[1]

Наводи

уреди

Поврзано

уреди