Северна Салиња

Северна Салиња е општина на островот Бонер во склоп на Карибите. Селото е сместено северно од главниот град на островот, Кралендајк.

Северна Салиња
Координати: 12°10′28″N 68°16′32″E / 12.17444° СГШ; 68.27556° ИГД / 12.17444; 68.27556Координати: 12°10′28″N 68°16′32″E / 12.17444° СГШ; 68.27556° ИГД / 12.17444; 68.27556

ПоврзаноУреди