Рјота Цузуки (роден 18 април 1978) — јапонски фудбалер.

Јапонија Рјота Цузуки
Лични податоци
Роден на 18 април 1978(1978-04-18)(46 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1997–2002 Gamba Osaka
2003–2010 Urawa Reds
2010 Shonan Bellmare
Репрезентација
2001–2009 Јапонија Јапонија 6 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2001 2 0
2002 0 0
2003 0 0
2004 1 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 3 0
Вкупно 6 0

Надворешни врски

уреди