Раимбек (округ)

Раимбек (казашки: Райымбек ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар е градот Кеген.[1]

Раимбек
Округ
Райымбек ауданы
Држава Казахстан
ОкругАлмати
Административен центарКеген
Часовен појасБВ +6 (UTC+6)

ПоврзаноУреди

НаводиУреди