Предлошка:Добра статија

(Пренасочено од Предлошка:Добра)


Статијата Добра статија е добра статија. Таа исполнува одредени критериуми за квалитет и е дел од инкубаторот на Википедија.
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба

уреди

Вметнете {{добра статија}} или само {{добра}} на дното на страницата, пред категориите, ако статијата ги исполнува критериумите за добра статија. Било кој уредувач може да го направи ова.

Оваа предлошка ги става статиите во Категорија:Добри статии, а исто така ги прикажува и на Википедија:Инкубатор, ризницата на добри статии.

Поврзано

уреди