Податотека:Уште една Мариовска Буна - А.Матковски0001.pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(952 × 1.339 пиксели, големина: 6,34 МБ, MIME-тип: application/pdf, 12 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Scientific article dedicated to Mariovo Rebelion in 1688-1689 written by Aleksandar Matkovski in 1970
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Александар Матковски

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:45, 12 ноември 2015Минијатура на верзијата од 17:45, 12 ноември 2015952 × 1.339, 12 страници (6,34 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Метаподатоци