Податотека:Беседа за делото на Вапцаров - Б.Ристовски.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(977 × 1.404 пиксели, големина: 5,95 МБ, MIME-тип: application/pdf, 20 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: A word for the work of Vapcarov - article written by Blaze Ristovski in 1990
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Блаже Ристовски
institution QS:P195,Q2466285


Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:43, 24 декември 2015Минијатура на верзијата од 09:43, 24 декември 2015977 × 1.404, 20 страници (5,95 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Метаподатоци