Пастрово
Пастрово во рамките на Грција
Пастрово
Пастрово (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Пастрово или Пасрево е драмско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Надворешни врски уреди