Панфиловски реон (Казахстан)

Панфилов (казашки: Панфилов ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар на оваа покраина е Жаркент.[1]

Панфилов
Округ
Панфилов ауданы
Држава Казахстан
ОкругАлмати
Административен центарЖаркент
Часовен појасБВ (UTC+6)

ПоврзаноУреди

НаводиУреди