ОУ „Невена Георгиева - Дуња“ - Нежилово

поранешно основно училиште

Основно училиште „Невена Георгиева-Дуња“ (скратено: ОУ „Невена Георгиева-Дуња“) — поранешно основно училиште во селото Нежилово.[1]

Невена Георгиева-Дуња

Поглед на распаднатото училиште
Поглед на распаднатото училиште
Место
Општина: Општина Чашка
Наречено по: Невена Георгиева-Дуња
Нас. место: Нежилово
Местоположба

Карта

Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Наводи уреди

  1. Јачевска, Сања (3 април 2018). „Три реки бучно жуборат во спокојното Нежилово“. Нова Македонија. Посетено на 21 август 2018.

41°39′1″N 21°27′16″E / 41.65028° СГШ; 21.45444° ИГД / 41.65028; 21.45444