Ное Феил (роден на 16 септември 1998) — германски фудбалер кој игра како играч во средниот ред за ФК Ален.[1]

Ноах Феил
Лични податоци
Полно име Ноах Феил
Висина 1.78 m
Положба среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Ален
Број 26


* Настапи (Голови)

НаводиУреди

  1. „Noah Feil“. worldfootball.net. HEIM:SPIEL. Посетено на 14 April 2018.