Никола Митревски

македонски ракометар

Никола Митревски (роден на 3 октомври 1985[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на С.Л.Бенфика во Португалската прва лига. и за Македонската ракометна репрезентација.

Никола Митревски
Nikola Mitrevski
Лични податоци
Роден(а) 3 октомври 1985
Битола, Југославија
Спорт Ракомет
Висина 188
Тежина 84
Позиција голман
Клупски податоци
Тековен клуб С.Л.Бенфика
Број 16
Сениорски клубови
Македонија

Наводи уреди

  1. „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2013-03-28. Посетено на 2011-06-14.