Никибоко — општина на островот Бонер во склоп на Карибите. Селото е сместено на 1 километар источно од главниот град на островот, Кралендајк.

Никибоко
Координати: 12°9′3″N 68°15′55″E / 12.15083° СГШ; 68.26528° ИГД / 12.15083; 68.26528Координати: 12°9′3″N 68°15′55″E / 12.15083° СГШ; 68.26528° ИГД / 12.15083; 68.26528

ПоврзаноУреди