Наохиро Ишикава (роден 12 мај 1981) — јапонски фудбалер.

Јапонија Наохиро Ишикава
Лични податоци
Роден на 12 мај 1981(1981-05-12)(43 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Tokyo
Број 18
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2000–2002 Yokohama F. Marinos
2002– FC Tokyo
Репрезентација
2003–2012 Јапонија Јапонија 6 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2003 1 0
2004 1 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 2 0
2010 1 0
2011 0 0
2012 1 0
Вкупно 6 0

Надворешни врски

уреди