Мирали

село во Егејска Македонија

Мирали — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Мирали
Мирали во рамките на Егејска Македонија
Мирали
Местоположба на Мирали во Егејска Македонија
Мирали на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402052601
Мирали на Ризницата

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди