Мике Хавенаар

Мике Хавенаар (роден 20 мај 1987) — јапонски фудбалер.

Јапонија Мике Хавенаар
Mike Havenaar - 2010.jpg
Лични податоци
Роден на 20 мај 1987 (1987-05-20) (35 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб ADO Den Haag
Број 9
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2009 Yokohama F. Marinos
2008Avispa Fukuoka
2009 Sagan Tosu
2010–2011 Ventforet Kofu
2012–2014 Vitesse
2014 Córdoba
2015 HJK Helsinki
2015– ADO Den Haag
Репрезентација
2011– Јапонија Јапонија 17 (4)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2011 5 2
2012 4 1
2013 8 1
Вкупно 17 4

Надворешни врскиУреди