Мелн (појаснување)

појаснителна страница на Викимедија

Мелн може да се однесува на следниве места во Германија:

  • Мелн — град во округот Лауенбург, Шлезвиг-Холштајн
  • Мелн (Мекленбург) — општина во округот Мекленбуршка Езерска Област, Мекленбург-Западна Померанија
  • Алт Мелн — општина во округот Лауенбург, Шлезвиг-Холштајн