Масааки Хигашигучи

Масааки Хигашигучи (роден 12 мај 1986) — јапонски фудбалер.

Јапонија Масааки Хигашигучи
Лични податоци
Роден на 12 мај 1986(1986-05-12)(38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Gamba Osaka
Број 1
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009–2013 Albirex Niigata
2014– Gamba Osaka
Репрезентација
2015– Јапонија Јапонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари
Масааки Хигашигучи во Јапонија против Парагвај (јуни 2018 година)
Масааки Хигашигучи во Јапонија против Парагвај (јуни 2018 година)

Статистика уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2015 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски уреди