Марција Кјелберг

Марциа Кјелберг[1] е италијанска интернет личност, моден творец, и бизнисменка. Позната по своите видеа на нејзиниот сега веќе неактивен канал на Јутјуб, Марција се занимава и со пишување, модно творештво и бизнис. Таа е мажена за шведскиот јутјубер PewDiePie.

НаводиУреди

  1. „Marzia Kjellberg (@itsmarziapie) • Instagram photos and videos“. itsmarziapie (англиски). Instagram. Посетено на 21 August 2019.