Куп на Македонија во ракомет 1997 (мажи)

Купот на Македонија 1997 - 5. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Вардар Ватростална за првпат.[1]

1997 Куп на Македонија
Податоци за турнирот
Домаќини Македонија
Екипи4
Конечен исход
ПрвакВардар Ватростална (1. титула)
Статистикa за турнирот
Натпревари3

Поврзано уреди

Наводи уреди

  1. „Вардар брка „среќна 13-ка" против Металург во Купот“. gol.mk преку web.archive.org. 19 мај 2018. Архивирано од изворникот на 2018-05-22. Посетено на 27 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски уреди