Местоположба во Азербејџан.

Куба (азерски: Quba) — округ во Азербејџан. Административен центар е градот Куба.

ПоврзаноУреди
Координати: 41°22′ СГШ; 48°30′ ИГД / 41.37° СГШ; 48.5° ИГД / 41.37; 48.5