Крлуково или Карлуково — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Крлуково
Крлуково во рамките на Егејска Македонија
Крлуково
Местоположба на Крлуково во Егејска Македонија
Крлуково на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0205010701
Крлуково на Ризницата

Географија и местоположба

уреди

Историја

уреди

Стопанство

уреди

Демографија

уреди

Општествени установи

уреди

Културни и природни знаменитости

уреди

Редовни настани

уреди

Личности

уреди

Култура и спорт

уреди

Иселеништво

уреди

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди