Кербулак (округ)

Кербулак (казашки: Кербұлақ ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар е Сариозек.[1]

Кербулак
District
Кербұлақ ауданы
Држава Казахстан
ОкругАлмати
Административен центарСариозек
Часовен појасБВ (UTC+6)

ПоврзаноУреди

НаводиУреди