Кеничи Уемура (роден 22 април 1974) — јапонски фудбалер.

Јапонија Кеничи Уемура
Лични податоци
Роден на 22 април 1974(1974-04-22)(50 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993–2003 Sanfrecce Hiroshima
2004 Cerezo Osaka
2005–2006 Tokyo Verdy
2006 YSCC Yokohama
2007–2008 Roasso Kumamoto
Репрезентација
2001 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2001 4 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски

уреди