Келбранд е река во Хамбург, Германија.

Келбранд
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Поврзано уреди

Координати: 53°33′N 9°56′E / 53.550° СГШ; 9.933° ИГД / 53.550; 9.933