Категорија:Фрегесии во Португалија

Главната статија за оваа категорија е Фрегесии во Португалија.

Фрегесијата (подрачјето) е најситна административна единица во Португалија. Во земјата постојат 4.000 фрегесии, со просечно население од 2,500 жители.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Фрегесии во Португалија“

Оваа категорија содржи само една страница.