Категорија:Починати во 1529 година

<< Починати во 1520-тите: 1520-1521-1522-1523-1524-1525-1526-1527-1528-1529 >>

Личности починати во 1529 година.

Поврзано: Родени во 1529 година.

Оваа категорија засега не содржи страници или податотеки.