Изгубена чест

Изгубена чести (турски: Fatmagülün suçu ne?) е турска телевизиска серија од продукцијата „Ay Yapim“, а се емитува на турската телевизиска мрежа „Kanal D“.

Fatmagülün suçu ne
Изгубена чест (турска ТВ серија) - плакат.jpg
УлогиБерен Саат
Сумру Јавручук
Енгин Аирек
Еврим Солмаз
Озге Оздер
Џејда Дувенџи
Земја на потеклоТурција
Првичен јазиктурски
Продукција
МестоположбаИстанбул
КинематографијаAy Yapim
КамераМултикамера
Времетраење90 минути
Прикажување
Првична мрежаKanal D
Сликов формат480i (SDTV)
Звучен форматстерео
Надворешни врски
Мрежна страницаayyapim.com/fatmagul-un-sucu-ne