Замав (2003 филм)

Замав (Swing) е американска романтична комедија во режија на Мартин Гуигуи и во која главните улоги ги толкуваат Констанс Бренеман, Инис Кејси, Том Скерит, Жаклин Бисет, Џонатан Винтерс, Нел Картер, Далија Ваингорт, Адам Томеи, Бери Боствик, Минди Кон.

ЗаплетУреди

Ентони е фатен помеѓу соништата да биде музичар и да ги задоволи татко му и вереникот. Охрабрен од неговиот голем вујко, Ентони наоѓа инспирација од една мистериозна постара жена во друг световен ноќен клуб, која го учи да најде среќа преку танцување со замав.

ПриемУреди

Се смета за еден од најдобрите „Swing“ филмови на сите времиња, филмот сепак добил 42% оценка од Rotten Tomatoes . [1]

НаводиУреди

  1. „Rotten Tomatoes: Movies | TV Shows | Movie Trailers | Reviews - Rotten Tomatoes“. Rotten Tomatoes.

Надворешни врскиУреди