Ескелди (округ)

Ескелди (казашки: Ескелді ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар на округот е Карабулак.[1]

Ескелди
District
Ескелді ауданы
Држава Казахстан
ОкругАлмати
Административен центарКарабулак
Часовен појасБВ (UTC+6)

ПоврзаноУреди

НаводиУреди