Детроит (Орегон)

град во Орегон, САД

Детроит (англиски: Detroit) е град во американската држава Орегон. Овој град според статистиките во 2010 година, има 202 жители[1].

Местоположба на Детроит во Орегон

Наводи

уреди
  1. „U.S. Census website“. United States Census Bureau. Посетено на 2015-03-07.