Градски стадион Неготино

фудбалски стадион во Неготино

Градски стадион Неготино — единствен повеќенаменски стадион во градот Неготино, Македонија. Стадионот најчесто се користи за фудбалски натпревари и е домашен терен на екипата на Вардар Неготино.

Градски стадион Неготино
Место Неготино, Македонија
Координати 41°28′55″N 22°05′08″E / 41.48194° СГШ; 22.08556° ИГД / 41.48194; 22.08556
Отворен
Сопственик Општина Неготино
Подлога трева
Игра Вардар Неготино
Гледачи 1.500

Галерија уреди

Поврзано уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди

41°28′55″N 22°05′08″E / 41.48194° СГШ; 22.08556° ИГД / 41.48194; 22.08556