Градски стадион Кратово

Градски стадион Кратово (македонски: Градски стадион Кратово) — повеќенаменски стадион во Кратово, Македонија. Најчесто се користи за фудбалски натпревари и е домашен стадион на ФК Силекс. Стадионот има сместивост од 1,800 седишта.[1]

Градски стадион Кратово
Градски стадион Кратово
Место Кратово, Македонија
Отворен
Сопственик
Оператор ФК Силекс
Подлога Трева
Игра ФК Силекс
Гледачи 1,800

Наводи

уреди
  1. „Sileks Stadium profile“. Архивирано од изворникот на 2015-11-17. Посетено на 2014-03-04.

Надворешни врски

уреди