Гоблар
Гоблар is located in Грција
Гоблар
Гоблар (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Гоблар (Коблар или Гобеларак) — село во Гребенско, Егејска Македонија, денес Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди