Вечниот мир (филм)

Вечниот мир (англиски: An Everlasting Piece) — американски комедија/драма филм од 2000 година во режија на Бари Левинсон и во продукција на Марк Џонсон, а во главна улога на Бари Меквој.

„Вечниот мир
An Everlasting Piece“
РежисерБари Левинсон
ПродуцентМарк Џонсон, Бари Левинсон
СценаристБари Меквој
НастапуваатБари Меквој
МузикаХанс Цимер
МонтажаStu Linder
ДистрибутерDreamWorks Pictures (САД)
Columbia Pictures
Премиерадекември 25 2000 (2000-12-25)
Времетраење108 минути
ДржаваСАД
Јазиканглиски
Буџет$14 милиони
Бруто заработка$75,228

СаундтракУреди

Музиката за филмот ја направил Ханс Цимер.

 1. Repo Man (3:56)
 2. The Demon Barber Of Dublin (0:55)
 3. One Hundred And Ninety (3:52)
 4. Day Job (2:08)
 5. You Gotta Lose To Win (2:23)
 6. Toupée Or Not Toupée (2:18)
 7. The Rant (1:08)
 8. Glass Slipper (0:46)
 9. I'm A Dick (2:12)
 10. It Takes A Woman (2:05)
 11. The Piecemaker (1:25)
 12. Piece On Earth (1:54)
 13. The Piece People (1:31)
 14. F**kin' Genius (4:59)
 15. Piece Offering (6:05)
 16. Jiggy's Last Jam (4:09)

Надворешни врскиУреди