Белградска автобуска станица

БАС Белградската автобуска станица е главна автобуска станица во Белград, Србија. Сместена во Савски венац, автобуската станица се состои од автобуска гаража и две автобуски терминали. Претставува главен центар за меѓуградската автобуска линија Ласта Белград.

БАС Белград
Autobusi 013.JPG
Терминалот на долгата релација кај белградската главна автобуска станица
Општи информации
Координати44°48′36″ N; 20°27′17″ E / 44.810052° СГШ; 20.454719° ИГД / 44.810052; 20.454719Координати: 44°48′36″ N; 20°27′17″ E / 44.810052° СГШ; 20.454719° ИГД / 44.810052; 20.454719
СопственикБелград
ЛинииЛаста Белград
Други
Други информации
Мрежно местоbas.rs

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди