Балабан (Драмско)

поранешно село во Драмско, Егејска Македонија
Балабан
Балабан во рамките на Грција
Балабан
Балабан (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Балабан е драмско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Надворешни врски уреди