Антриол е општина на островот Бонер во склоп на Карибите. Селото е сместено на 1 километар северно од главниот град на островот, Кралендајк.

Антриол
Координати: 12°9′43″N 68°16′16″E / 12.16194° СГШ; 68.27111° ИГД / 12.16194; 68.27111Координати: 12°9′43″N 68°16′16″E / 12.16194° СГШ; 68.27111° ИГД / 12.16194; 68.27111

ПоврзаноУреди