Ажуриран статус (филм)

Ажуриран Статус (англиски: Status update) е американски романтичен филм за тинејџерски комедии во режија на Скот Шпеер, од сценарио на Џејсон Филарди. Тоа е ѕвездата на Рос Линч и Оливија Холт.

Филмот имаше ограничено издание на 23 март 2018 година, пред да биде пуштен преку видео на барање на 30 март 2018 година од страна на Vertical Entertainment.

Просторија

уреди

Не-толку популарен средношколец по име Кајл открива нова апликација која ги доловува сите негови најлуди фантазии во реалниот свет.

Фрлија

уреди
 • Рос Линч како Кајл
 • Оливија Холт како Dani[1]
 • Courtney Eaton како Шарлот
 • Дијана Bang
 • Мартин Донован
 • Харви Guillen како Лони
 • Gregg Sulkin како Дерек
 • Brec Bassinger како Maxie
 • Александра Siegel
 • Роб Riggle
 • Famke Janssen
 • Џон Мајкл Higgins
 • Wendi McLendon-Означат
 • Џош Ostrovsky

Производство

уреди

Во ноември 2014 година, Холивуд Репортерoт објави дека Рос Линч ќе глуми во нов филм за натприродноа комедична романса наречен Ажурирање статѕс или Status update, поставен во  Англија. Легендарната азилска забава го купи теренот од 17-те писатели Џејсон Филарди. Џенифер Гибгот и Адам Шанкман, продуцент на Offspring Entertainment, продуцираа со Доминик Рустам од Voltage и Shawn Williamson од Brightlight. Скот Speer во режија на филмот. Филмот започна во производство во Ванкувер, Британска Колумбија во јуни 2016 година.

Порака

уреди

Ажурирање на статус, да имаше ограничено издавање на Март 23, 2018, пред да бидат пуштени преку видео на барање на 30 март 2018, со Вертикални Забава.[2]

Наводи

уреди
 1. „Status Update Movie : Teaser Trailer“. Посетено на 2017-07-23.
 2. Rama (February 26, 2018). „Watch This Trailer For STATUS UPDATE Starring Ross Lynch And Olivia Holt“. Rama Screen. Посетено на March 14, 2018.

Надворешни врски

уреди